Są Państwo zainteresowani ofertą Longa Vita? Zadzwonimy!
  Infolinia: 606 270 700 |
Wersja polska
Bank Komórek Macierzystych - Longa Vita - krew pępowinowa

Aktualności

Zobacz również

Komórki macierzyste regenerują mięśnie

Masz krew pępowinową zdeponowaną w Longa Vita? To świetnie- bo mamy nową fenomenalną wiadomość- krew pępowinowa to nie tylko onkologia i hematologia, ale również medycyna regeneracyjna- ortopedia.

Komórki macierzyste to najbardziej podstawowe, pierwotne komórki organizmu, które biorą udział w tworzeniu różnych innych tkanek. Mają zdolność do nieskończonej liczby podziałów. Każda komórka macierzyste tworzy wtedy kolejne komórki macierzyste. Mogą one też przekształcać się w komórki innego rodzaju: od komórek skóry, po komórki wątroby czy mózgu. Dzięki temu z można hodować inne wyspecjalizowane komórki i zastąpić nimi chore narządy czy tkanki. Istnieje wiele typów komórek które różnią się między sobą np. właśnie zdolnością do tworzenia innych tkanek czyli różnicowania się w komórki innych typów.

Przełomowe badania na Wydziale Biologii UW

Nad wykorzystaniem komórek macierzystych w terapii pracują także polscy naukowcy. W Zakładzie Cytologii Wydziału Biologii na Uniwersytecie Warszawskim tą tematyką zajmuje się dr Edyta Brzóska-Wójtowicz. Współpracuje ona z zespołem naukowców, którzy badają możliwość regeneracji mięśni szkieletowych przy wykorzystaniu niemięśniowych komórek. - Mówiąc najprościej próbujemy skłonić własne komórki, który ma uszkodzone mięśnie szkieletowe, do udziału w regeneracji jego włókien mięśniowych - tłumaczy dr Edyta Brzóska-Wójtowicz. W chwili, gdy tkanka mięśniowa zostanie uszkodzona, komórki te aktywują się do działania. Najpierw dokonują przemiany w komórkę mięśniową, a potem łączą się ze sobą, aby odtworzyć całe włókno mięśniowe.

Czytaj więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Komorki-macierzyste-pomoga-w-regeneracji-miesni-nog,wid,18151474,wiadomosc.html?ticaid=116733

Longa Vita, współpraca i referencje
Live Chat Software