Są Państwo zainteresowani ofertą Longa Vita? Zadzwonimy!
  Infolinia: 606 270 700 |
Wersja polska
Bank Komórek Macierzystych - Longa Vita - krew pępowinowa

Krótka historia BKM Longa Vita

Zobacz również

Bank komórek macierzystych

Bank Komórek Macierzystych Longa Vita jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która przechowuje komórki macierzyste wyizolowane z pobranej podczas porodu krwi pępowinowej. Działalność w tym zakresie nasz bank rozpoczął w 2003 roku przy współpracy z Zakładem Patologii Ogólnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Głównym powodem rozpoczęcia działalności było rosnące na całym świecie zainteresowanie wykorzystaniem terapeutycznym komórek macierzystych oraz doniesienia naukowe o prowadzonych badaniach nad zastosowaniem komórek macierzystych w medycynie regeneracyjnej.

Od 2005 roku w związku z rozwojem banku przenieśliśmy laboratorium do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. W 2010 roku w RCKiK w Szczecinie wybudowaliśmy nowe laboratorium wraz z pomieszczeniami w których przechowywany jest materiał, które zostały wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia do preparatyki i przechowywania komórek macierzystych krwi pępowinowej. Realizacja projektu została dofinansowana ze środków unijnych oraz skarbu państwa w ramach RPO dla woj. zachodniopomorskiego.

Chcemy utrzymywać wysoką jakość naszych usług, jak również codzienną pracą potwierdzać dobrą opinię o naszej rzetelności i wiarygodności. Dbałość o osiąganie najwyższych standardów jakości nakazuje nam stałe podnoszenie kwalifikacji oraz doskonalenie naszej kadry pracowniczej.

W 2015 roku BKM LongaVita połączył się z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych S.A.
Celem połączenia jest zwiększenie liczby osób zabezpieczających krew pępowinową w Polsce.
Ambicją połączonego Banku jest podniesienie świadomości wagi usługi pozyskiwania krwi pępowinowej i deponowania komórek macierzystych. 

 

Longa Vita, współpraca i referencje
Live Chat Software